System Statystyki w Ochronie Zdrowia

Uwaga!

Uprzejmie informujemy, że przy pierwszym logowaniu do Systemu w danym roku sprawozdawczym może pojawić się ankieta przypisująca sprawozdania. Jeśli owa ankieta się pojawi, należy ją obowiązkowo wypełnić. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na poprawne wypełnienie ankiety, ponieważ przy jej pomocy nadawany jest odpowiedni obowiązek sprawozdawczy na daną jednostkę.

 

Procedura zakładania konta w Systemie Statystyki w Ochronie Zdrowia dla sprawozdawców z indywidualnych i grupowych praktyk lekarskich, praktyk dentystycznych i pielęgniarek i położnych.

1. Na stronie logowania otwieramy link „Nie masz konta? Zarejestruj

2. Po otworzeniu formularza elektronicznego należy nadać sobie login i hasło, wypełnić wszystkie dane dotyczące osoby rejestrującej się.

3. W polu „Dane jednostki - Typ” wybieramy właściwy typ jednostki na który chcemy się zarejestrować

4. W pole „NIP” wpisujemy NIP swojej jednostki i „tabulacją” przechodzimy do pola REGON, ale nie należy go wypełniać.

5. Poniżej wyświetla się wiersz „Jednostka”, z którego wybieramy swoją jednostkę, po czym wszystkie dane jednostki zostają wypełnione.

6. Przepisujemy kod z obrazka

7. Wybieramy „Zarejestruj”.

8. Po poprawnej rejestracji System przeniesie Państwa do strony logowania, skąd z tekstu w innym kolorze należy pobrać formularz rejestracji w formacie „pdf”, formularz należy wydrukować, podpisać i przesłać faksem, lub e-mailem na adres wskazany w jego lewym górnym rogu.

9. Po dopełnieniu powyższej procedury, Państwa konto zostanie aktywowane i będzie można dokonać logowania i wywiązania się z obowiązku sprawozdawczego.

W przypadku rejestracji konta na inne typy jednostek należy postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną pod logowaniem do Systemu.

 

Uwaga! Sprawozdań typu MZ nie wypełniają praktyki zawodowe świadczące usługi wyłącznie w zakładzie podmiotu leczniczego.

NUMER KSIĘGI REJESTROWEJ MOŻNA SPRAWDZIĆ POD ADRESEM: http://rpwdl.csioz.gov.pl/

Osoby wypełniające sprawozdanie MZ-03, MZ-BFA, oraz strukturę zobowiązań powinny zaznaczyć podczas rejestracji upoważnienie do sprawozdania sprawozdań finansowych (widoczne będą tylko sprawozdania finansowe).
 

 

Dedykowaną przegladarką do pracy w systemie jest DARMOWA przeglądarka MOZILLA FIREFOX, prosimy o korzystanie z tej przeglądarki.

 

Kontynuuj