System Statystyki w Ochronie Zdrowia

 

Uwaga!

Uprzejmie informujemy, że przy pierwszym logowaniu do Systemu w danym roku sprawozdawczym może pojawić się ankieta przypisująca sprawozdania. Jeśli owa ankieta się pojawi, należy ją obowiązkowo wypełnić. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na poprawne wypełnienie ankiety, ponieważ przy jej pomocy nadawany jest odpowiedni obowiązek sprawozdawczy na daną jednostkę.

 

Procedura zakładania konta w Systemie Statystyki w Ochronie Zdrowia dla sprawozdawców z indywidualnych i grupowych praktyk lekarskich, praktyk dentystycznych i pielęgniarek i położnych, fizjoterapeutów.

1. Na stronie logowania otwieramy link „Nie masz konta? Zarejestruj

2. Po otworzeniu formularza elektronicznego należy nadać sobie login i hasło, wypełnić wszystkie dane dotyczące osoby rejestrującej się.

3. W polu „Dane jednostki - Typ” wybieramy właściwy typ jednostki na który chcemy się zarejestrować

4. W pole „NIP” wpisujemy NIP swojej jednostki i „tabulacją” przechodzimy do pola REGON, ale nie należy go wypełniać.

5. Poniżej wyświetla się wiersz „Jednostka”, z którego wybieramy swoją jednostkę, po czym wszystkie dane jednostki zostają wypełnione.

6. Przepisujemy kod z obrazka

7. Wybieramy „Zarejestruj”.

8. Po poprawnej rejestracji System przeniesie Państwa do strony logowania, skąd z tekstu w innym kolorze należy pobrać formularz rejestracji w formacie „pdf”, formularz należy wydrukować, podpisać i przesłać faksem, lub e-mailem na adres wskazany w jego lewym górnym rogu.

9. Po dopełnieniu powyższej procedury, Państwa konto zostanie aktywowane i będzie można dokonać logowania i wywiązania się z obowiązku sprawozdawczego.

W przypadku rejestracji konta na inne typy jednostek należy postępować zgodnie z instrukcją umieszczoną pod logowaniem do Systemu.

Uwaga! Sprawozdań typu MZ nie wypełniają praktyki zawodowe świadczące usługi wyłącznie w zakładzie podmiotu leczniczego.

NUMER KSIĘGI REJESTROWEJ MOŻNA SPRAWDZIĆ POD ADRESEM: http://rpwdl.csioz.gov.pl/

Osoby wypełniające sprawozdanie MZ-03, MZ-BFA, oraz strukturę zobowiązań powinny zaznaczyć podczas rejestracji upoważnienie do sprawozdań finansowych.

Uwaga sprawozdawcy karty szpitalnej psychiatrycznej MZ/Szp-11B!

W dniu 26.03.2021 został zmieniony schematu pliku do importu zbiorczego karty MZ/Szp-11B. Zmiany polegały na poprawie literówek w formularzu oraz dostosowaniu nazw oddziałów na kórych przebywał pacjent na zgodne z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie systemu resortowych kodów identyfikacyjnych oraz szczegółowego ich nadawania. Dostęp do nowego schematu pliku znjaduje się pod poniższym linkiem:

https://cez.gov.pl/projekty/statystyka/formularze/

W związku z powyższym prosimy o dostosowanie Państwa obecnych schematów do aktualnego pliku. Za niedogodności przepraszamy.

 

 

UWAGA!!! Do poprawnego działania Systemu wymagana jest 
darmowa przeglądarka
MOZILLA FIREFOX (wersja 65.0.2)

 

 

Kontynuuj